آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۱

پویا ۲۳ مرداد ۱۳۹۱ | مرداد ۲۳, ۱۳۹۱ ۰ تعداد بازدید :

آزمون تجمیع شده کارشناسی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور روز پنجشنبه ۲ شهریور با شرکت بیش از ۴۲۴ هزار و ۷۲۴ نفر برگزار می‌شود.  دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به جزئیات برگزاری آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه‌ها، اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های وزارت علوم و دانشگاه آزاد مقرر شد که آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۱ به صورت تجمیع شده و متمرکز برگزار شود، بر این اساس ثبت‌نام از متقاضیان این آزمون در تیر ماه انجام شد که طی آن ۴۲۴ هزار و ۷۲۴ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۲،۴۴ درصد زن و ۵۷،۵۶ درصد مرد بودند.

تولکلی با بیان اینکه اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با تاریخ و نحوه پرینت از کارت ورود به جلسه در سایت سازمان سنجش منتشر شده است گفت: کارت شرکت در این آزمون از روز دوشنبه ۳۰ مرداد ماه برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش (sanjesh.org)  قرار خواهد گرفت.  به گفته وی بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون کارشناسی ناپیوسته سال ۹۱ در ۹۳ کد رشته امتحانی و در ۱۳۵ شهرستان کشور در روز پنج شنبه دوم شهریور ماه برگزار خواهد شد. بنابراین داوطلبان برای حضور در جلسه باید پرینت کارت آزمون و اصل کارت ملی و شناسنامه عکس دار خود را به همراه داشته باشند.

دکتر توکلی با اشاره به برگزاری آزمون اضافه کرد: آزمون داوطلبان ۳۳ کد رشته در صبح پنج شنبه دوم شهریور با حضور ۲۱۴ هزار و ۴۹۱ داوطلب و آزمون ۶۰ کد رشته امتحانی دیگر در بعد از ظهر پنج شنبه دوم شهریور با شرکت ۲۱۰ هزار و ۲۳۳ داوطلب برگزار خواهد شد.

وی گفت: آزمون برای رشته‌های پزشکی شامل دروس عمومی پایه (رشته‌های علوم آزمایشگاهی و اتاق عمل) و اختصاصی و برای رشته‌های امتحانی سایر گروه‌ها شامل دروس آزمون عمومی و خصوصی می‌باشد.  مشاور سازمان سنجش در خاتمه با بیان اینکه داوطلبان برای حضور در جلسه باید از آوردن وسایل اضافی خودداری کنند، اظهار کرد: آزمون‌های صبح راس ساعت هفت و نیم و بعد از ظهر راس ساعت ۱۵ آغاز خواهد شد. بنابراین درب‌های ورود به جلسه صبح‌ها ساعت ۷ و بعد از ظهر ساعت ۱۴:۳۰ بسته خواهد شد.
فرستادن دیدگاه »

--!>