افزایش احتمال پرولاپس ارگان های لگن در زایمان طبیعی

پویا ۱۷ تیر ۱۳۹۲ | تیر ۱۷, ۱۳۹۲ ۰ تعداد بازدید :
افزایش احتمال پرولاپس ارگان های لگن در زایمان طبیعی
طبق مطالعه ای که در دانشکده پزشکی ییل روی زنان چینی انجام پذیرفت مشخص گردید زنانی که زایمان طبیعی داشته اند طی یک سال بعد از زایمان در معرض افزایش ریسک پرولاپس ارگانهای لگن می باشند.
نتایج این تحقیق که در مجله زنان و زایمان بریتانیا به صورت انلاین منتشر شد، نشان میدهد که عوامل منحصر به فردی در درد زایمان شرکت دارند و زایمان، لگن را شل میکند و طی یک سال بعد از زایمان به حالت محکم قبلی بازنمیگردد. این نشانه ها در افرادی که از طریق سزارین زایمان میکنند دیده نمیشود.
دکتر مارشا گس از نگارندگان مقاله می گوید: انتخاب بین زایمان طبیعی  و سزارین مشکل است، و نتایج ما به معنای این نیست که یکی را بر دیگری برتری دهیم.
وی افزود: اطلاعات ما برای زنان و پزشکان آنها مفید خواهد بود تا نوع تولد را مقایسه و انتخاب کنند.
پرولاپس ارگانهای  لگن در میان مادرانی که زایمان طبیعی داشته اند حالت شایعی است. تغییرات هورمونی ، افزایش فشار و عبور نوزاد از کانال زایمان میتواند به بافت همبند ، ماهیچه ها ، اعصاب و رگ های خونی آسیب برساند. واژن و اندام های اطراف شل میشوند و حمایت خود را از دست داده و حالت نرمال خود را از دست دهند ، که منجر به عوارضی چون بی اختیاری ادرار می شود. تصور بر این است که برخی زنان به صورت ژنتیکی دارای فرآیند غیرطبیعی بازسازی بعد از زایمان می باشند، که میتواند به پرولاپس اعضای لگن کمک کند.
در این مطالعه مشاهده ای آینده نگر ، محققان تغییرات پرولاپس اعضای لگن در اواخر بارداری را با تغییرات در سه زمان مختلف در مدت یک سال پس از زایمان مقایسه نموده اند. آنها ۱۱۰ زن را که در هفته ۳۶ تا ۳۸ بارداری خود بودند و برای انتخاب زایمان طبیعی یا سزارین برنامه ریزی میکردند مورد بررسی قرار دادند.
آنها متوجه شدند که بسیاری از زنان در اواخر بارداری دچار پرولاپس ارگان های متوسط می شوند، زنانی که تحت زایمان طبیعی ، سزارین با درد زایمان و زنانی که سزارین بدون درد داشته اند به ترتیب شش هفته ، شش ماه و یک سال طول می کشد تا پرولاپس ارگان های لگن آنها بهبود یابد.فرستادن دیدگاه »

--!>