ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های کانادا بلامانع است

خداقلی راهبی ۴ مهر ۱۳۹۱ | مهر ۴, ۱۳۹۱ ۰ تعداد بازدید : 1,657 views

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به مسایل اخیر در رابطه با روابط دیپلماتیک ایران و کانادا، در خصوص وضعیت دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای کانادا، گفت: ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کشور کانادا بلامانع است.

 

دکتر محمدعلی محققی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا، گفت: تعداد دانشجویان علوم پزشکی شاغل به تحصیل در کشور کانادا محدود است.

 

وی با بیان اینکه تاکنون مشکلی از سوی دانشجویان گزارش نشده است، تصریح کرد: البته سیاست‌ها، محدودیت‌‌هایی را برای دانشجویان ایرانی ایجاد کرده است.

 

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: بحث‌های دانشگاهی و علمی متفاوت از موضع‌گیری خصمانه سیاسی دولت کانادا است که مزاحمت‌هایی ایجاد کرده است.

 

وی با تاکید بر اینکه ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کشور کانادا بلامانع است، در خصوص مشکلات ارزی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کشورهای خارجی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرایط دانشجویان ایرانی در کشورهای مختلف از لحاظ دریافت ارز مشابه است و مشکلاتی نیز در این زمینه وجود دارد.

 

محققی با بیان اینکه دانشجویان بورسیه‌ کوتاه مدت هزینه تحصیل را در تهران دریافت می‌کنند، اظهارکرد: اما برای دیگر دانشجویان از طریق واسطه (وکیل قانونی) ارز ارسال می‌شود.

 

وی در خصوص سیاست اعزام دانشجو به کشور کانادا، گفت: تلاش می‌شود به جای اعزام دانشجو به کشورهایی که همراهی نمی‌کنند متقاضیان بورس به دیگر مراکز علمی دنیا که از تعاملات علمی خوبی برخوردارند، اعزام شوند.
فرستادن دیدگاه »

--!>