ارتقا دانشکده علوم پزشکی دزفول به دانشگاه

پویا ۱۴ تیر ۱۳۹۲ | تیر ۱۴, ۱۳۹۲ ۱ تعداد بازدید :
ارتقا دانشکده علوم پزشکی دزفول به دانشگاه
رییس دانشکده علوم پزشکی دزفول با اشاره به تصویب طرح ارتقاء این دانشکده به دانشگاه در سفر اخیر هیأت دولت به استان، گفت: شورای گسترش وزارت بهداشت با تأسیس دانشگاه علوم‌ پزشکی دزفول موافقت  کرده و طی دو نامه جداگانه مجوز تاسیس دانشکده‌های پرستاری و پیراپزشکی را صادر کرد.
به گزارش سایت جامع علوم پزشکی ایران (آی آر مد) دکتر عبدالرحیم صائمی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: دانشکده علوم‌پزشکی دزفول برای ارتقا به دانشگاه در موقعیت مناسبی قرار داشت و با اقداماتی نظیر جذب هیات‌علمی، تفکیک دانشکده‌ به سه‌ دانشکده پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری، تأمین اعتبار بخش آموزشی، فراهم‌شدن بیمارستان و … تمام مقدمات لازم برای تبدیل‌ این دانشکده به دانشگاه فراهم شد.
ارتقا دانشکده علوم پزشکی دزفول به دانشگاه
ارتقا دانشکده علوم پزشکی دزفول به دانشگاه
صائمی با اضافه کرد: وجود رشته پزشکی در این دانشگاه که دانشکده آن از سال‌های گذشته ایجاد شده‌ است، از شاخص‌های توسعه محسوب می‌شود که امسال هم دوره دوم پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در این دانشگاه انجام می‌شود.
صائمی با اشاره به تحصیل ۵۲۰ دانشجو در این دانشگاه، تصریح کرد: در حال حاضر دانشکده پیراپزشکی دارای رشته‌های علوم‌آزمایشگاهی، هوشبری، اتاق‌عمل و فوریت‌های پزشکی در مقطع کاردانی و پروتز پزشکی در مقطع کارشناسی است، همچنین در دانشکده پرستاری هم در رشته‌های پرستاری و مامایی در مقطع کاردانی دانشجو پذیرش می‌شود.
وی با بیان اینکه اخذ مجوز رشته بهداشت‌ محیط در مقطع کاردانی در دستور کار قرار دارد، اظهارداشت: برای ارتقاء دانشکده علوم‌پزشکی دزفول به دانشگاه هیچگونه اعتبار مالی هزینه نشده‌ است، اما با اخذ مجوز رشته بهداشت محیط و ایجاد دانشکده بهداشت محیط، اعتبار مالی اخذ خواهد شد.
وی ضمن تبریک به مردم شهید پرور و کارکنان حوزه سلامت از زحمات وپیگیریهای مهندس پاپی نماینده مردم شریف دزفول در مجلس شورای اسلامی تقدیر کرد.
رییس دانشکده علوم‌پزشکی دزفول افزود: برای اجرای این طرح، فضای آموزشی شامل ۲۵ کلاس در دانشکده و بیمارستان فراهم شد که از این تعداد هشت کلاس در بیمارستان ایجاد و بیشتر بخش‌های بیمارستان به فضای آموزشی برای آموزش دانشجویان تبدیل شد.
صائمی اظهار کرد: همچنین چارت تشکیلاتی در قالب دانشگاه تیپ سه تشکیل شد که در جلسه هیات تحول اداری، به تایید وزیر رسید.
قابل ذکر است سه سال و ۱۸ روز از تاسیس دانشکده علوم پزشکی دزفول سپری میگردد که در این مدت بیش از ۱۳۰ پروژه بهداشتی به ثمر رسیده است .یک دیدگاه »

  1. ایمان تیر ۱۸, ۱۳۹۲ at ۱۰:۱۱ - پاسخ

    این ارتقا فقط در سایه ارتباطات و بند پ صورت گرفته و این مسئله بسیار بر دانشجویان این دانشکده واضح و روشنه،در خبر به نقل از رئیس دانشکده آمده که رشته های مامایی و اتاق عمل و پروتز پزشکی در دانشکده وجود دارد ! که اصلا صحت نداره و متاسفیم برای مسئولین که بدون نظارت مصوبه صادر میکنن!

فرستادن دیدگاه »

--!>