اعلام تعرفه های پزشکی سال ۹۱

پویا ۲ مرداد ۱۳۹۱ | مرداد ۲, ۱۳۹۱ ۰ تعداد بازدید :
دولت سقف تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی دولتی و خصوصی را برای سال ۹۱ تصویب و ابلاغ کرد.
    هیات وزیران بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری و تائید شورای عالی بیمه سلامت کشور سقف تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی بخش دولتی در سال ۹۱ را تعیین کرد.
    بر این اساس، ویزیت پزشکان و دندانپزشکان عمومی ۴۴ هزار ریال، پزشکان و دندانپزشکان متخصص ۵۳ هزار ریال، پزشکان فلوشیب ۵۸ هزار و ۴۰۰ ریال، پزشکان فوق تخصص و روانپزشکان ۶۴ هزار و ۹۰۰ ریال و پزشکان فوق تخصص روانپزشک ۷۷ هزار و ۴۰۰ ریال تعیین شد.
    همچنین بر اساس این مصوبه، سهم پرداختی سازمان های بیمه گر پایه برای ویزیت استادان، دانشیاران و استادیاران هیات علمی تمام وقت جغرافیایی (مشروط به ویزیت مستقیم بیمار) براساس درجه علمی آنها به ترتیب معادل ۶/۱ برابر، ۴۵/۱ و ۳۵/۱ برابر نسبت به سهم آنها از موارد تعیین شده در بند فوق تعیین می شود.
    بر اساس این مصوبه، ضریب تعرفه داخلی بستری برای خدمات ویزیت، مشاوره و دیالیز ۸۱۰۰ ریال، ضریب تعرفه داخلی سایر خدمات ۵۸۰۰ ریال، ضریب تعرفه بیهوشی ۴۱ هزار ریال، ضریب تعرفه جراحی ۷۴ هزار ریال، ضریب تعرفه دندانپزشکی ۲۳۰۰ ریال و ضریب تعرفه فیزیوتراپی ۲۷۰۰ ریال است.
    در مراکز فیزیوتراپی که متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی، دکترای فیزیوتراپی و پزشکان متخصص براساس ضوابط، عهده دار مسئولیت فنی مراکز مذکور هستند، ضریب تعرفه، ۳۱۰۰ ریال برای آنان اعمال خواهد شد.
    تعرفه ضریب داخلی، جراحی و بیهوشی برای ارائه خدمات بیمارستانی تنها در قسمت حق الزحمه نیروی انسانی در مورد پزشکان هیات علمی که به صورت تمام وقت جغرافیایی در بیمارستان های آموزشی خدمت می کنند و نیز تعرفه خدمات متخصصان پزشکی (ضریب داخلی، جراحی، بیهوشی) در مناطق محروم تا دو برابر ارقام مندرج در بند (ج) این تصویب نامه تعیین می شود.
    به سرجمع تعرفه های خدمات آزمایشگاهی، پاتولوژی و ژنتیک بخش دولتی برای سال ۹۱، ۲۱درصد به تعرفه های مصوب سال ۹۰ اضافه خواهد شد.
    بر این اساس، به سرجمع تعرفه های خدمات پرتوپزشکی بخش دولتی، برای سال ۹۱، ۲۱ درصد به تعرفه های مصوب سال ۹۰ اضافه خواهد شد، مشروط بر این که رشد تعرفه های سونوگرافی ۱۵ درصد، رادیولوژی ۳۲ درصد، اسکن ایزوتوپ ۳۷ درصد، رادیوتراپی ۳۷ درصد، سی تی اسکن ۱۰ درصد و ام آر آی ۵ درصد نسبت به سال گذشته باشد.
    براساس این مصوبه، فرانشیز خدمات تشخیصی و درمانی در سال ۹۱، در بخش بستری برای قسمت دولتی معادل ۱۰ درصد و در بخش سرپایی دولتی معادل ۳۰ درصد تعیین می شود.
    این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است و از اول فروردین سال ۹۱ لازم الاجراست.
    تعرفه بخش خصوصی
    براساس پیگیری جام جم، تعرفه های پزشکی بخش خصوصی نیز در جلسه هیات وزیران تعیین شده، اما هنوز اعلام رسمی نشده است.
    لازم به ذکر است که هفته گذشته تعرفه خدمات بستری و هتلینگ بخش خصوصی اعلام شد و بر این اساس این تعرفه نسبت به سال گذشته افزایش ۴۰ درصدی خواهد داشت.فرستادن دیدگاه »

--!>