اعلام نتایج آزمون ارشد علوم پزشکی: دوشنبه

پویا ۵ شهریور ۱۳۹۱ | شهریور ۵, ۱۳۹۱ ۰ تعداد بازدید :

آی آر مد : دکتر سراجی رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به پذیرش حدود ۵ هزار و ۷۵۰ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی، از اعلام نتایج نهایی آزمون در بعدازظهر روز دوشنبه ۶ شهریور خبر داد.

به گزارش آی آر مد دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفت‌وگو باایسنا، با بیان اینکه نتایج آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی بعدازظهر دوشنبه ۶ شهریور اعلام می‌شود، اضافه کرد: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir در مهلت مذکور نسبت به مشاهده نتایج خود اقدام کنند.

 

او با اشاره به پذیرش ۵ هزار و ۷۵۰ داوطلب در این دوره از آزمون، افزود: این میزان ظرفیت با احتساب ظرفیت دانشجویان بدون آزمون و با آزمون استعداد درخشان است که به صورت مازاد پذیرفته می‌شوند.

 

وی تصریح کرد: البته امکان دارد این میزان ظرفیت به صورت کامل تکمیل نشود، چراکه پذیرش دانشجو در این دوره نیازمند کسب حدنصاب لازم است.

 

دکتر سراجی با اشاره به پذیرش حدود ۳۳۸ داوطلب در واحدهای بین‌الملل، اضافه کرد: ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد حدود ۱۷۶ نفر، بقیه‌الله و ارتش حدود ۷۱ نفر، شاهد حدود ۱۱ نفر و روزانه حدود ۴هزار و ۹۰۰ نفر است.
فرستادن دیدگاه »

--!>