برگزاری آزمون ارشد علوم پزشکی در اول تیر/منع شرکت انصرافی‌ها در آزمون ۹۲

پویا ۲۴ خرداد ۱۳۹۱ | خرداد ۲۴, ۱۳۹۱ ۰ تعداد بازدید :

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به برنامه زمان‌بندی آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی، از آغاز انتخاب محل تحصیل و توزیع کارت این دوره از آزمون از ۲۸ خرداد ماه خبر داد.

جبرائیل نسل سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی در روزهای اول تا دوم تیر ماه با رقابت ۷۰ هزار تن، گفت: داوطلبان باید از ۲۸ خرداد ماه تا دوم تیر ماه پس از مطالعه برگه راهنما، انتخاب دانشگاه‌های محل تحصیل را انجام داده و برای ثبت نهایی آن اقدام کند، همچنین پس از ثبت نهایی، داوطلبان می‌توانند کارت ورود به جلسه را با وارد کردن کد رهگیری دریافت کنند.

وی با بیان اینکه داوطلبان باید نسبت به انتخاب محل تحصیل مقطع کارشناسی ارشد خود بر اساس جدول ظرفیت پذیرش اقدام کنند، تصریح کرد: حداکثر تعداد دانشگاه‌های انتخابی بر اساس تعداد دانشگاه پذیرنده و ظرفیت مورد پذیرش آنها در رشته امتحانی مربوطه است.

سراجی افزود: داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۱ وزارت بهداشت پذیرفته شوند به جز شعب بین‌الملل و در دانشگاه ثبت‌نام نکنند یا پس از ثبت‌نام انصراف دهند، مجاز به شرکت در آزمون سال ۹۲ نخواهند بود، بنابراین توصیه می‌شود در انتخاب اولویت‌های محل تحصیل دقت کنند.

وی با بیان اینکه کلید اولیه سوالات آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در هفتم تیر ماه منتشر می‌شود، اظهارکرد: بر این اساس داوطلبان می‌توانند تا ساعت ۲۴ روز جمعه نهم تیر ماه نسبت به ارسال اعتراضات اقدام کنند.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به رسیدگی اعتراضات داوطلبان در طی روزهای ۱۸ تا ۲۰ تیر ماه، گفت: کلید نهایی سوالات ۲۷ تیر ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می‌شود.

وی با بیان اینکه داوطلبان می‌توانند در صورت وجود هر گونه اشکال در اطلاعات فردی (نام و نام‌خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه) از اول تا چهارم تیر ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی http://sanjeshp.ir در قسمت ویرایش اطلاعات فردی با وارد کردن کد رهگیری نسبت به تصحیح اطلاعات خود بر اساس شناسنامه اقدام کنند، اظهارکرد: داوطلبانی که کد ملی خود را اشتباه وارد کرده‌اند، درخواست خود را با درج اطلاعات فردی، کد رهگیری و کد ملی صحیح به همراه اسکن اصل کارت ملی از اول تا چهارم تیر ماه به آدرس اینترنتی
فرستادن دیدگاه »

--!>