راه اندازی دومین مرکز پیشرفته تصویربرداری

yast6r ۲۴ آبان ۱۳۹۲ | آبان ۲۴, ۱۳۹۲ ۰ تعداد بازدید : 5,035 views
راه اندازی دومین مرکز پیشرفته تصویربرداری
 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از راه اندازی پیشرفته ترین مرکز آموزشی پژوهشی درمانی تصویربرداری شرق کشور در آینده نزدیک در این دانشگاه خبر داد .

دکتر محمود شبستری گفت:‌ مرکز پیشرفته تصویرداری با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی تا شش ماه آینده در یکی از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه اندازی می شود.

قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه این مرکز به منظور ارتقاء خدمات تصویربرداری و پاراکلینیک به مجاوران و زائران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) راه اندازی می شود خاطر نشان کرد :‌در این مرکز تجهیزات و دستگاههای فوق پیشرفته از جمله پت سی تی، پت سی تی اسپکت، پت ام ار ای و پت مام (pet-ct،pet-ct-spect، pet-MRI،  PET-MOM)و دستگاه جانبی  آب سنگین cyclotron راه اندازی می شود.

دکتر محمود شبستری خاطر نشان کرد: ‌با راه اندازی این مرکز، دانشگاه علوم پزشکی مشهد دومین مرکز پیشرفته  کشور پس از تهران در این زمینه خواهد بود .

همچنین در این نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد دستور ساخت بزرگترین و متمرکز ترین آزمایشگاه حیوانات ( animals lab ) را در پردیس دانشگاه صادر کرد .

بر این اساس این آزمایشگاه به منظور انجام فعالیتهای تحقیقاتی و پژوهشی اعضاء هیئت علمی و دانشجویان دانشکده های پزشکی، داروسازی، دندان پزشکی و پیراپزشکی در مدت دوماه ساخته می شود.

منبعفرستادن دیدگاه »


--!>