راه اندازی رشته پزشکی مولکولی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

پویا ۲۶ تیر ۱۳۹۲ | تیر ۲۶, ۱۳۹۲ ۰ تعداد بازدید :
راه اندازی رشته پزشکی مولکولی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
سرپرست دانشکده علوم و فناوری‌های نوین پزشکی شیراز، گفت: با موافقت وزارت بهداشت رشته پزشکی مولکولی از بهمن‌ماه امسال در این دانشکده راه‌اندازی خواهد شد.
به گزارش سایت جامع علوم پزشکی ایران (آی آر مد) به نقل از ایسنا، سیدفخرالدین مصباح، افزود: براساس این مصوبه اجازه پذیرش سه دانشجو در مقطع دکتری (PhD) از طریق آزمون سراسری، به این دانشکده داده شده است.
وی گفت: ایجاد رشته‌های علوم اعصاب در مقطع PhD و نانوفناوری پزشکی در مقطع فوق لیسانس نیز به تصویب هیات بورد رشته‌های مربوط و دبیرخانه علوم پایه وزارت بهداشت رسیده و برای تصویب نهایی در دستور کار شورای گسترش قرار گرفته است.
مصباح افزود: در راستای توسعه دانشکده علوم و فن‌آوری‌های نوین، مقدمات اولیه جهت راه‌اندازی دو رشته جدید سلولی کاربردی و آنتروپولوژی مولکولی در مقطع PhD نیز انجام شده که رشته سلولی کاربردی مصوب شورای‌عالی برنامه‌ریزی بوده و اکنون فقط دانشکده فن‌آوری‌های نوین دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رشته دانشجو می‌پذیرد.
سرپرست دانشکده علوم و فن‌آوری‌های نوین پزشکی شیراز، رشته آنتروپولوژی مولکولی برای نخستین بار توسط این دانشکده پیشنهاد و برنامه درسی آن تدوین شده است که بزودی این برنامه به وزارت بهداشت ارسال می‌شود.فرستادن دیدگاه »

--!>