راه اندازی مرکز رشد مجازی فناوری‌های نوین ارتقای سلامت

پویا ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ | خرداد ۲۴, ۱۳۹۲ ۰ تعداد بازدید :

مرکز رشد مجازی فناوری های نوین ارتقای سلامت با تلاش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و همکاری دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت راه اندازی می شود.

 

به گزارش سایت جامع علوم پزشکی ایران (آی آر مد) به نقل از ایسنا، مهندس امیرحسین اسدی، مسوول فناوری های نوین دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تلاش در جهت تشکیل شرکتهای دانش بنیان با رویکرد ارتقای سلامت و توسعه فناوری های پیشگیری محور، اولویتی است که موردنظر معاونت بهداشت است.

 

وی افزود: این شرکت ها می توانند با توسعه ظرفیت های مختلف و تولید محصولات پیشگیری محور، نقش اساسی در ارتقای سلامت جامعه داشته باشند.

 

اسدی گفت: مرکز رشد، فضایی است در جهت آماده سازی شرکت های کوچک و دانشگاهی جهت ورود به عرصه تولید و بازار. مرکز رشد عملا نقش حمایت و مشاوره به شرکت‌های نوپا را داشته و تلاش دارد تا ریسک های این شرکت ها را کاهش داده و زمینه توسعه فنی و مالی آنها را فراهم آورد.

 

مشاور فناوری دفتر آموزش سلامت افزود: در مرکز رشد مجازی، تمامی فرایندهای پذیرش، استقرار، آموزش، مشاوره، ارائه تسهیلات، کمک در فروش محصولات، کمک در بازاریابی و تبلیغ محصول، ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی و ارزشیابی به صورت مجازی انجام شده و توانایی پذیرش و ارائه خدمات به طیف وسیع تری از مخاطبان حاصل می‌شود.

 

وی ادامه داد: تلاش می کنیم تا با رشد شرکتهای دانش بنیان حوزه ارتقای سلامت، شاهد رشد روزافزون فناوری های نوین حوزه ارتقای سلامت و به تبع آن ارتقای سلامت جامعه باشیم.

 

اسدی افزود: با این اقدامات در جهت تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی و سیاستهای کلی نظام که توسعه شرکت های دانش بنیان و برون سپاری فعالیت های غیرحاکمیتی را الزام می کند، حرکت می‌کنیم.

منبع
فرستادن دیدگاه »

--!>