رشته های جدید دستیاری تخصصی در مازندران

پویا ۲ شهریور ۱۳۹۱ | شهریور ۲, ۱۳۹۱ ۰ تعداد بازدید :

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از راه اندازی تعدادی دیگر از رشته های دستیاری در این دانشگاه خبر داد.

 

به گزارش آی آر مد به نقل از ایسنا، دکتر محمد آزادبخت گفت: جراجی مغز و اعصاب، ارولوژی، پزشکی اجتماعی از جمله این رشته هاست که امیدواریم در آینده نزدیک راه اندازی شود.

 

او افزایش تعداد رشته های تحصیلی این مجموعه دانشگاهی را زمینه پذیرش بیشتر دانشجویان دانست و اضافه کرد: عمده ترین رشته های تحصیلی این مجموعه دانشگاهی مربوط به مقاطع تحصیلات تکمیلی و دستیاری پزشکی است.

 

آزادبخت تعداد رشته تحصیلی در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دستیاری را حدود ۴۰ رشته اعلام کرد گفت از این تعداد ۱۴ دوره دستیاری پزشکی است که در این مجموعه دانشگاهی تدریس می شود.

 

دکتر آزادبخت دوره های تحصیلی علوم پزشکی مربوط به قلب، عفونی، بیهوشی، طب اورژانس، زنان و زایمان، داخلی، گوارش، اطفال و جراحی عمومی را از جمله رشته های دستیاری مورد تدریس در دانشگاه علوم پزشکی مازندران دانست و خاطرنشان کرد: با افزایش تعداد رشته جدید تحصیلی، مجموع رشته های تحصیلی این دانشگاه به ۷۶ رشته رسیده است.

 

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تعداد دانشجویان این دانشگاه را بیش از ۵۵۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: این افراد در مقاطع و رشته های تحصیلی مختلف مشغول تحصیل هستند.

 

دکتر آزادبخت تعداد فارغ التحصیلان این دانشگاه را به طور متوسط ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر دانست و افزود: با راه اندازی رشته های جدید تعداد این افراد در آینده افزایش خواهد یافت.
فرستادن دیدگاه »

--!>