شیوع آکنه در خردسالان

یاسر ۱ خرداد ۱۳۹۲ | خرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰ تعداد بازدید :
شیوع آکنه در خردسالان

به گزارش آی آر مد به تازگی آکنه در سنین ۷الی ۱۲ در کودکان شایع شده است.

گفتنی است: پزشکان علت این امر را تغییرات هورمونی به دلیل تنوع خاص غذایی در دنیا و همینطور کاهش سن شروع قاعده گی در زنان و نیز تغییرات محیطی و آب و هوایی و نیز تأثیر ژن ها می دانند.

بررسی ها نشان می دهند،: که والدین این کودکان بشدت دچار استرس و نگرانی می شوند وسعی می کنند تا انواع داروها و درمان ها را برای جلوگیری از آسیب برروی صورت کودک انجام دهند.

پزشکان هشدار می دهند: که برای درمان باید از روش های غیر تهاجمی ملایم استفاده نمود،مثلاً آنتی بیوتیک هایی مانند تترا سایکلین برای سنین پایین مناسب نیست.

پزشکان با بررسی بر روی حدود ۹۳میلیون فرد در طول سالهای ۱۹۷۹تا ۲۰۱۳دریافته اند که سن ابتلا به آکنه در افراد کاهش یافته و به حدود شروع از ۷سالگی رسیده است.

پزشکان با توجه به روحیه ی شکننده ی کودکان خردسال به والدین آنها هشدار می دهند تا از انجام درمان های غیر ضروری و سنگین خودداری کنند و سعی کنند از طریق بهبود رژیم غذایی کودک و تشویق او به ورزش کردن و افزایش روحیه ی شاد و اجتماعی ،‌ این مشکل  را برطرف نمایند و در عین حال برای جلوگیری از شدت یافتن این عارضه بر روی پوست کودک ،‌حتماً‌با پزشک پوست مشورت نمایند.

منبع
فرستادن دیدگاه »

--!>