عدم تاثیر میگرن در کاهش توانایی فکری

خداقلی راهبی ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ | مرداد ۲۲, ۱۳۹۱ ۰ تعداد بازدید : 990 views

آی آر مد: تحقیقات نشان می‌دهد: میگرن با کاهش در مهارت تفکر ارتباطی ندارد و هیچ تفاوتی بین افراد با سردردهای دردناک یا بدون سردردهای دردناک در درازمدت وجود ندارد.

 

به گزارش آی آر مد به نقل از ایسنا، بر اساس این تحقیق، باوجود اینکه سردردهای میگرنی رایج و اغلب ناتوان‌کننده هستند، اما این نوع سردرد ارتباطی با کاهش مهارت‌های فکری ندارد.

 

«پاملا ریست»، محقق بخش طب پیشگیرانه در برینگهام و بیمارستان زنان در بوستون و نویسنده اصلی این تحقیق با اشاره به یافته‌های حاصل از پژوهش اشاره می کند: مطالعات قبلی در رابطه با میگرن و مهارتهای شناختی در مغز کم بود و قادر به شناسایی ارتباط میان این دو نبود.ولی این تحقیق به اندازه کافی بزرگ بوده و نشان می‌دهد با وجود دردناک بودن میگرن، به هیچ عنوان با زوال شناختی ارتباط ندارد.

 

محققان در این تحقیق،  اطلاعات قبلی جمع‌آوری شده حدود ۴۰ هزار زن ۴۵ سال و بالاتر را مورد بررسی قرار دادند. همچنین اطلاعات جدیدی که از بیش از ۶۳۰۰ زن در مورد وضعیت میگرن آنها جمع آوری کرده بودند را تجزیه و تحلیل کردند.

 

بر اساس این اطلاعات، زنان به چهار گروه تقسیم شدند:زنان بدون سابقه میگرن،زنان با میگرن همراه با اورا (aura) که معمولا به عنوان یک اختلال بینایی شناخته می‌شود،زنان با میگرن بدون اورا و زنان با سابقه میگرن. تا مدت شش سال هر دو سال از زنان آزمایشهای مهارتهای شناختی و یا مهارتهای تفکری می گرفتند.

 

پاملا ریست در مورد نتایج این تحقیق می‌‌افزاید: در مقایسه با زنان بدون سابقه میگرن، افرادی که میگرن با اورا یا بدون اورا را تجربه کرده بودند، تفاوت قابل توجهی در نرخ زوال شناختی دیده نشد.

 

این یک یافته بسیار مهم برای هر دو گروه پزشکان و بیماران است. بیماران مبتلا به میگرن و پزشکان معالج آنها باید اطمینان داشته باشند که میگرن عواقب طولانی مدت روی عملکرد شناختی ندارد.

 

محققان این پژوهش می‌گویند: تحقیقات بیشتری به منظور بررسی تاثیر میگرن بر مغز و بهبود راهبردهای درمان، مورد نیاز است.

 
فرستادن دیدگاه »


--!>