نتایج آزمون های دانشنامه پزشکی امشب اعلام می شود

پویا ۳۰ شهریور ۱۳۹۱ | شهریور ۳۰, ۱۳۹۱ ۰ تعداد بازدید :

به گزارش آی آر مد به نقل از مهردبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی گفت: نتایج نهایی این آزمون ها امشب ۲۹ شهریور ماه اعلام می شود.

دکتر سیدامیر محسن ضیایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در پنجاه و نهمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی و حدود ۴۰۰ نفر در بیست و ششمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی شرکت کردند.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی خاطرنشان کرد: آزمون های دانشنامه پزشکی در دو قسمت شفاهی و کتبی برگزار می شود و حدنصاب نمره قبولی جهت کسب مدرک دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۷۰ درصد کل نمره آزمون کتبی و 30 درصد کل نمره آزمون شفاهی است و نتایج از مجموع این دو نمره است.

ضیایی یادآور شد: مراسم اختتامیه به همراه معرفی برگزیدگان هر یک از رشته های تخصصی و فوق تخصصی پزشکی صبح روز پنجشنبه ۳۰ شهریور ماه برگزار می شود.

به گزارش مهر، آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی بالاترین آزمون کشوری هستند که برای فارغ التحصیلان دوره های دستیاری تخصصی و فوق تخصصی دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می شود و افراد پذیرفته شده در آزمون دانشنامه به عنوان اعضای هیات علمی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور مشغول به خدمت می شوند.
فرستادن دیدگاه »

--!>