0
آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی ناپیوسته از فردا و برگزاری آزمون در دوم شهریور
Pouya
۱۳۹۱/۰۳/۲۹
نظرات : ۰
بازدیدها : 41

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور به تجمیع آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی با سایر موسسات آموزش عالی وزارت علوم اشاره و با بیان اینکه بر اساس سیاست‌های وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی مقرر شده است که آزمون کارشناسی ناپیوسته ۹۱ دانشگاه آزاد با سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تجمیع شود، گفت: بر این اساس ثبت‌نام این آزمون به صورت متمرکز فقط از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org از فردا سه‌شنبه ۳۰ خرداد ماه آغاز می‌شود.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون مذکور از ساعت ۹ صبح فردا سه‌شنبه به صورت اینترنتی آغاز می شود و تا ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه ششم تیرماه ادامه دارد.

وی درخصوص شرایط ثبت‌نام در این دوره از آزمون اظهار کرد: دانش آموختگان دوره کاردانی و یا فوق دیپلم و همچنین کاردانی ناپیوسته نظام جدید آموزش متوسطه مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم و یا وزارت بهداشت و دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره کاردانی به شرط اخذ مدرک کاردانی تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال جاری برای انتخاب رشته‌های تحصیلی نیمسال اول و دوم و یا درصورت فارغ‌التحصیلی تا تاریخ ۳۰ بهمن سال جاری منحصراً برای انتخاب رشته‌های تحصیلی نیمسال دوم مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون می‌باشند.

به گفته وی، دارندگان مدرک تحصیلی با ارزش بالاتر از کاردانی (فوق دیپلم) حق شرکت در این آزمون را ندارند.

توکلی با بیان اینکه بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی و سایر موسسات آموزش عالی روز پنج‌شنبه دوم شهریور ماه برگزار می‌شود، گفت: اطلاعیه این سازمان در خصوص تاریخ و نحوه دریافت اینترنتی کارت شرکت درآزمون در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور درج می‌گردد.

 

تنها برگزاری آزمون به سازمان سنجش واگذار شده است

عبدالله سجادی جاغرق، رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این زمینه با اشاره به تجمیع آزمون‌های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد و وزارت علوم، درخصوص نحوه برگزاری آزمون و گزینش داوطلبان برای دانشگاه آزاد و یا دانشگاه‌های وزارت علوم، گفت: در این راستا تنها برگزاری آزمون به سازمان سنجش واگذار شده است.

وی با بیان اینکه داوطلبان می‌توانند در زمان ثبت‌نام، علاقه‌مندی خود را برای پذیرش در دانشگاه آزاد نیز اعلام کنند، اظهارکرد: در نهایت پس از برگزاری آزمون کارشناسی ناپیوسته در دوم شهریور ماه، نمرات خام این دسته از داوطلبان به مرکز آزمون دانشگاه آزاد ارائه می‌شود.

وی افزود: سپس در دهه اول شهریور ماه برای داوطلبانی که برای پذیرش در دانشگاه آزاد علاقه‌مندی خود را اعلام کرده‌اند، فرصتی در نظر گرفته می‌شود تا از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه فقط برگزاری آزمون به صورت مشترک با وزارت علوم انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: کلیه فرآیندهای دیگر همچون گزینش، انتخاب رشته، اعلام نتایج و حتی مرحله تکمیل ظرفیت توسط مرکز آزمون دانشگاه آزاد انجام می‌شود.

سجادی با بیان اینکه این دوره به صورت آزمایشی در حال انجام است، اظهارکرد: این تجمیع در راستای ایجاد تسهیلات بیشتر به داوطلبان است.

برچسب‌ها:,
اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *