0
انتشار فراخوان جذب وزارت بهداشت در انتظار مجوز معاونت برنامه‌ریزی
Pouya
۱۳۹۲/۰۴/۲۷
نظرات : ۰
بازدیدها : 23
سرپرست دبیرخانه هیات مرکزی جذب و امور فرهنگی اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: حدود ۱۸ هزار عضو هیات علمی بر اساس حداقل استانداردهای لازم برای حدود ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی نیاز است که برای کسب این استاندارد ۵۰۰۰ نفر کمبود داریم.
به گزارش سایت جامع علوم پزشکی ایران (آی آر مد) دکتر مسجدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه قبل از سال ۸۴ حدود ۱۱ هزار عضو هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود داشت، اظهارکرد: با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر جذب هیات علمی در سال ۸۷ تا پایان سال گذشته، ۳۰۰۰ عضو هیات علمی جذب شدند و رشد حدود ۲۷ درصدی در این زمینه ایجاد شد.
وی ادامه داد: از سال ۸۷ تا گذشته به تفکیک، ۶۰۲ نفر در مقطع دکترای تخصصی، ‌۴۱۰ نفر در کارشناسی ارشد، ۱۲۶۳ نفر متخصص، ۳۰۰ نفر فوق تخصص و ۱۳۵ نفر فلوشیب عضو هیات علمی شدند و از بورسیه‌های تحصیلی نیز حدود ۴۰۰ نفر جذب شدند که این آمار نسبتا خوبی است.
سرپرست دبیرخانه هیات مرکزی جذب هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی، تصریح کرد: تعداد اعضای هیات علمی که بر اساس حداقل استانداردهای لازم برای حدود ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی مورد احتیاج است حدود ۱۸ هزار نفر است که برای تامین این تعداد ۵۰۰۰ نفر کمبود داریم.
وی با اشاره به برنامه وزارت بهداشت برای جذب ۴۰۰۰ عضو هیات علمی در سال ۹۲، گفت: به دلیل مشکلات مالی که در کل کشور و به دنبال آن در وزارت بهداشت وجود داشت، مجوز این فراخوان تا کنون صادر نشده است و وزارت بهداشت در حال برنامه‌ریزی است و زمانی که از معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری این مجوز را بدهند، بر اساس نیازسنجی دانشگاه‌ها که از قبل انجام شده است، فراخوان را اعلام می‌کنیم.
سرپرست دبیرخانه هیات مرکزی جذب دانشگاه‌های علوم پزشکی با بیان اینکه بعد از مصوبه شورای انقلاب فرهنگی همه افراد در یک فراخوان شرکت می‌کنند و کسی به صورت جزیره‌ای عمل نمی‌کند، گفت: برای جذب هیات علمی، کمیته‌های صلاحیت عمومی و صلاحیت فرد، متقاضیان را مورد ارزیابی قرار می‌دهند، سپس هیات اجرایی جذب دانشگاه نظر می‌دهد و در نهایت هیات مرکزی جذب وزارت بهداشت تایید می کند.
وی با بیان اینکه روند جذب هیات علمی نسبت به سال‌های گذشته از شرایط بهتری برخوردار است، تصریح کرد: افراد نخبه، ‌جوان و افرادی که سرآمدند در حوزه پزشکی جذب و به عنوان اساتید دانشگاه و عضو هیات علمی بکار گرفته می‌شوند.
مسجدی در ادامه اظهار امیدواری کرد: با صدور مجوز جذب ۴۰۰۰ هزار هیات علمی طبق قاعده در شهریور و اسفند ماه فراخوان را اعلام می‌کنیم تا حداقل ۵۰ درصد از کسری‌های اعضای هیات علمی دانشگاهی جبران شود.
برچسب‌ها:, , , , ,
اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *