0
جایگاه بیستم ایران از نظر دانش پزشکی
Pouya
۱۳۹۱/۰۸/۱۳
نظرات : ۰
بازدیدها : 49

جایگاه بیستم ایران از نظر دانش پزشکی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز در حالی رتبه بیستم جهان در تحقیقات پزشکی را دارا هستیم که ۱۱ سال پیش رتبه‌مان ۵۶ بود.

 

به گزارش آی آر مد به نقل از ایسنا، دکتر مرضیه وحید دستجردی در مراسم افتتاح کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به این که ایران در صنعت داروسازی هم رتبه شانزدهم دنیا را دارد، گفت: دستیابی به این رتبه ها افتخار بزرگی است و نشان می دهد که سریع تر به اهداف ایران ۱۴۰۴ دسترسی پیدا کرده ایم.

 

او با بیان این که چنین کتابخانه‌ هایی در تمامی دانشگاه‌ها ایجاد خواهند شد، اضافه کرد: بیشتر دانشگاه ها درحال ساخت، تجهیز و یا بهره‌برداری از کتابخانه های جامع خود هستند و این کتابخانه ها مورد استفاده اساتید و دانشجویان قرار خواهد گرفت.

 

وحید دستجردی با بیان این که دانشگاه علوم پزشکی تهران بیش از ۲۰ هزار دانشجو دارد، اضافه کرد: دانشجویان احتیاج به این چنین کتابخانه هایی دارند تا از دانش روز بهره برده و علم و دانش خود را ارتقا دهند.

 

وی افزود: شش هزار کتاب علوم پزشکی، ۱۸ هزار پایان نامه و هزار و ۸۰۰ نشریه علوم پزشکی در این کتابخانه وجود دارد که اساتید و دانشجویان می توانند از اطلاعات آن بهره ببرند.

 

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: این کتابخانه ها باید به صورت شبانه روزی فعالیت کنند تا دانشجویان از امکانات آن‌ها بیشتر استفاده کنند.

 

گفتنی است، کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه علوم پزشکی تهران صبح امروز (شنبه) با حضور وزیر بهداشت، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران و جمعی از مسوولان کشوری و مدیران وزارت بهداشت به طور رسمی افتتاح شد.

برچسب‌ها:, , ,
اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *