0
رتبه بیستم ایران در پزشکی و ۱۶ در تمامی علوم در جهان
Pouya
۱۳۹۱/۰۵/۲۵
نظرات : ۰
بازدیدها : 49

طبق گزارش اسکوپوس، ایران هم اکنون در تمام علوم، شانزدهم و در پزشکی رتبه بیستم دنیاست.

 

به گزارش آی آر مد به نقل از ایسنا، دکتر مصطفی قانعی، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با بیان این مطلب گفت: بر اساس گزارش پایگاه اطلاعات علمی Scopus، جمهوری اسلامی ایران در تمام گرایش‌های علوم با ۱۷۱۵۸ مقاله در سال ۲۰۱۲ میلادی جایگاه ۱۶ جهان و رتبه نخست منطقه خاورمیانه را دارد. ۳۶ درصد از مقالات منطقه خاورمیانه و ۱.۸ درصد از کل مقالات کشوری دنیا در کلیه گرایش‌های علوم متعلق به کشور ایران است.

اواضافه کرد: تعداد مقالات کشور ایران در تمام گرایش‌های علوم در ابتدای سال ۲۰۱۲ نسبت به زمان مشابه در سال قبل (ابتدای سال ۲۰۱۱) از ۲۱ هزار و۹۹۵ مقاله به ۲۹ هزار و ۹۱۴ مقاله افزایش یافته است که ۳۶ درصد رشد است.

 

جایگاه بین‌المللی کشور ایران در علوم پزشکی و سلامت

 

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت افزود: در علوم پزشکی و سلامت، کشور ایران با چهار هزار و ۴۸۱ مقاله در سال ۲۰۱۲ میلادی در جایگاه ۲۰ جهان و رتبه دوم منطقه خاورمیانه را داراست.

 

او ادامه داد: طبق این گزارش ۲۶ درصد از مقالات کل کشور ایران، ۲۷ درصد از مقالات منطقه خاورمیانه ۱.۴۲ درصد از مقالات کشوری دنیا در زمینه علوم پزشکی و سلامت متعلق به کشور ایران است.

 

وی تصریح کرد تعداد مقالات کشور ایران در زمینه علوم پزشکی و سلامت در ابتدای سال ۲۰۱۲ نسبت به موعد مشابه در سال قبل (ابتدای سال ۲۰۱۱) از شش هزار و ۴۶۰ مقاله به ۹ هزار و ۱۷۳ مقاله افزایش یافته است که معادل ۴۱.۹ درصد رشد است.

برچسب‌ها:, ,
اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *