0
زمان برگزاری آزمون دکترای تخصصی ۱۳۹۵
Pouya
۱۳۹۴/۱۱/۰۲
نظرات : ۰
بازدیدها : 25
آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) سال آینده در تابستان ۹۵ برگزار می شود.
براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هماهنگی با دانشگاه های علوم پزشکی و تقاضاهایی که از طرف این دانشگاه ها مطرح شده است، درصدد هستیم که آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) را در تابستان ۹۵ برگزار شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی، دکتر جمشید حاجتی، دبیر شورای علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی با اشاره به هماهنگی های انجام شده در خصوص برگزاری آزمون دکتری تخصصی سال آینده در تابستان ۹۵ افزود: مرحله کتبی این آزمون به صورت متمرکز و مشابه سال های گذشته و مرحله مصاحبه آن توسط دانشگاه های پذیرنده در مناطق آزمایشی اجرا می شود.
دکتر حاجتی با اشاره به این که در حال برگزاری آزمون دکتری تخصصی سال ۹۴ هستیم و پذیرش آن هم در بهمن ماه انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد، ظرفیت های جدیدی که در دانشگاه ها با مجوز شورای گسترش دانشگاه ها بوجود آمده و مواردی که به دلیل نبود حدنصاب در پذیرفته شدگان آزمون سال ۹۴ پذیرش نداشته ایم، جملگی ظرفیت های آزمون سال ۹۵ را تشکیل می دهند که آن را مثل همیشه در نزدیکی زمان برگزاری آزمون اعلام خواهیم کرد.
دبیر شورای علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی در ادامه شرط فارغ التحصیلی افراد برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) را مورد توجه قرار داد و افزود برای آزمون سال ۹۵ مستندات کافی اعم از این که فرد تا پایان شهریور ماه برای شرکت در آزمون فارغ التحصیل می شود را مطالبه می کنیم.
وی افزود: چون بعضا افراد در زمان آزمون نمی توانند فارغ التحصیل شوند و این موضوع مشکلاتی را برای ظرفیت دانشگاه ها به وجود می آورد، برای سر و سامان دادن به این موضوع دانشجویان باید مستندات کافی از طرف دانشگاه همچون استاد راهنما، گروه آموزشی و دانشکده مربوطه را در تائید فارغ التحصیلی خود ارائه کنند.
دکتر حاجتی در پایان، زمان آزمون کتبی را براساس هماهنگی با مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اواخر تیرماه یا اوایل مرداد ماه و مصاحبه آن را هم در نیمه شهریور اعلام کرد و افزود در مورد امکان شرکت افراد مشمول در طرح نیروی انسانی در آزمون آینده بررسی هایی در دست انجام است و امیدواریم بتوانیم برای آزمون دکتری تخصصی سال ۹۵ یا ۹۶ تسهیلات جدیدی فراهم کنیم که به محض مشخص شدن آن اطلاع رسانی خواهیم کرد.
برچسب‌ها:, , , , , ,
اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *