0
سه یافته جدید پزشکی در کشور
Pouya
۱۳۹۱/۰۵/۲۲
نظرات : ۰
بازدیدها : 68

رونمایی از هشت رادیوداروی جدید تا دهه فجر

مجری طرح کلان ملی فناوری تولید رادیو داروها از رونمایی هشت قلم رادیوداروی جدید تا دهه فجر امسال خبرداد.

دکتر ‘امیررضا جلیلیان’افزود: بر این اساس حدود ۲۰ رادیو داروی اولویت دار انتخاب و اجرای طرح آغاز شد. منظور از انتخاب ۲۰ قلم رادیو دارو این بود که اگر از این تعداد در بازه زمانی کوتاه اجرای طرح مواردی جواب نمی داد، حداقل ۱۵ دارو را بتوانیم در زمان مشخص تولید کنیم.

ارایه دو دستاورد جدید مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران

رئیس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران از دو دستاورد جدید مرکز در سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی خبر داد و گفت : کشت سلولهای ماهی با روش آنزیمی و با بقا طولانی مدت در شرایط کشت و شناسایی و ثبت دومین جنس باکتری ایرانی با نام’Saliterribacillus persicus از دستاوردهای این مرکزاست

تولید ۲ واکسن آسم و آلرژی برای اولین بار در ایران

واکسن آسم و واکسن آلرژی برای اولین بار در دنیا توسط شرکت بین المللی دارو درمان ایرواک روانه بازار شده و در مراسم جداگانه ای ظرف یکی دوماه آینده رونمایی می‌شود.

دکتر باقر شکری مدیر عامل شرکت بین المللی دارو درمان گفت :برای اولین بار در دنیا در حال تولید ۲ واکسن آسم و واکسن آلرژی هستیم که در حال حاضر در مرحله پایلوت است و پس از راه اندازی کارخانه وارد بازار مصرف می‌شود.

وی ادامه داد: این دو واکسن به صورت سل اکتیویتور (فعال کننده) و ایمولیتور (افزایش سیستم ایمنی) تولید می‌شود و تا ۶ ماه آینده به تولید انبوه می‌رسد.

برچسب‌ها:, , , ,
اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *