0
طرح پزشک خانواده با نظام آموزشی موجود هماهنگ نیست
Pouya
۱۳۹۲/۰۵/۰۵
نظرات : ۰
بازدیدها : 21
رییس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم‌ پزشکی تهران، گفت: نظام پزشک خانواده با نظام موجود آموزشی از هماهنگی لازم برخوردار نیست، بنابراین مسوولان به منظور بهتر به اجرا در آوردن این طرح باید ناهماهنگی‌های موجود را رفع کنند.
به گزارش سایت جامع علوم پزشکی ایران (ای آر مد) دکتر حسین درگاهی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به سیاست‌های وزیر بهداشت دولت یازدهم در خصوص اجرای طرح پزشک خانواده، گفت: مسوولان، باید ابتدا با تعیین گروهی مبنی بر انجام اقدامات کارشناسانه و استفاده از تجربیات کارهای گذشته، موانع پیشروی این طرح را رفع و سپس آن را اجرا کنند.
وی با بیان اینکه باید از تجربیات کشورهای دیگر در اجرای طرح پزشک خانواده استفاده شود، اظهارداشت: طرح پزشک خانواده را می‌توان به عنوان برنامه‌ای بسیار خوب هم در کشورهای توسعه یافته و هم در حال توسعه ارزیابی کرد، در کشور ما نیز سال‌های متمادی بروی این طرح فکر و کار شده است و چه بسا مجریان طرح پزشک خانواده خیلی دیر در تلاش برای اجرای این برنامه هستند.
این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه اجرای طرح پزشک خانواده با یک سری موانع روبرو است، تصریح کرد: مسوولان این برنامه قبل از اجرایی کردن این طرح، باید سازو کارهای طرح را آماده و در صدد از بین بردن و یا به حداقل رساندن موانع فنی، اقتصادی و فرهنگی طرح پزشک خانواده باشند.
رییس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم‌ پزشکی تهران به خارج شدن طرح پزشک خانواده از حالت تبلیغات اشاره کرد و افزود: باید تلاش‌ها بر این باشد که با طرح پزشک خانواده به صورت واقع بینانه برخورد شود، بنابراین باید زمینه‌ها و بسترهای لازم برای اجرایی کردن این طرح به خوبی فراهم شود تا دراین زمینه به موفقیت‌های لازمه دست یابیم.
اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *