0
پزشک سالاری در وزارت بهداشت
Pouya
۱۳۹۲/۰۷/۱۳
نظرات : ۷
بازدیدها : 17
به گزارش سایت جامع علوم پزشکی ایران (آی آر مد) محمد شریفی مقدم در گفتگو با مهر از جریان پزشک سالاری حاکم بر وزارت بهداشت به شدت انتقاد کرد و گفت: این گروه اندک و قلیل، هیچ توجهی به منافع مردم و بیماران ندارند، و تنها خودشان را می بینند.
عضو شورای عالی نظام پرستاری با انتقاد از سیاستهای پزشک سالارانه حاکم بر وزارت بهداشت، گفت: گروهی اندک در این وزارتخانه اکثریت مدیریتها را در دست گرفته اند و عملا منافع مردم و بقیه گروهها را نمی بینند و به هیچ جا هم پاسخگو نیستند. عضو شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به اجرای طرح کارانه در بیمارستانهای دولتی، افزود: این طرح فقط یک دستورالعمل بود که از سالها قبل اجرا می شود، چون منافع این گروه اندک در این است که طرح کارانه ادامه داشته باشد و میلیاردها تومان پول به جیب آنها سرازیر می شود. وی، هدف از پرداخت کارانه را حضور اعضای هیئت علمی دانشگاهها در بیمارستانهای دولتی عنوان کرد و گفت: متاسفانه این گروه اندک در بیمارستانها نیستند و فقط مهر آنها در بیمارستانها کار می کند.
دبیرکل خانه پرستار با اظهار تاسف از اینکه سیاستهای پزشک سالارانه با تغییر دولتها نیز فرق نکرده است، گفت: جامعه پرستاری، این انتظار را از دولت تدبیر و امید دارد که شاهد این تغییرات در نظام سلامت و وزارت بهداشت باشند. ولی متاسفانه به نظر می رسد همان سیاستها دوباره ادامه دارد. وی با اشاره به گذشت ۷ سال از تصویب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، تاکید کرد: تمامی فرایندها و بهانه ها برای اجرای این قانون طی شده و به نظر می رسد شیوه تعامل، منطق، استدلال و خواهش و تمنا جواب نمی دهد و جامعه پرستاری می بایست شیوه اعتراضی را انتخاب کند.
شریفی مقدم با عنوان این مطلب که ساختار نظام سلامت نارکارآمد و بیمار است، ادامه داد: وضعیت ساختار نظام سلامت به گونه ای است که بیش از ۹۰ درصد کارکنان وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی اظهار نارضایتی می کنند و تنها همان گروه حداقلی که کمتر از ۱۰ درصد نظام سلامت هستند، از وضعیت موجود بهره می برند. ایشان در پایان افزود: البته امیدواریم با تغییر سیاستها در وزارت بهداشت، هرگز به شیوه اعتراضی نرسیم و بتوان از طریق منطق و تعامل، شاهد اجرایی شدن قوانین پرستاری بود.
اشتراك گذاری نوشته
 • احسان

  خدا خیرت بده آقای شریفی مقدم حرف دل خیلی ها رو زدید واقعا پزشکان برنظام سلامت ایران حکومت می کنند به امید روزی که عدالت برقرار بشه.

 • ali

  خدا اموات ات را بیامرزد عین حقیقت و واقعیت را گفتی. گروه اندک پزشکان در وزارت بهداشت همه چیز را برای خودشان می خواهند. بهیار ، بهورز ، پرستار ، پیرا پزشکان ( آزمایشگاهی ورادیولوژی و….) تدارکات واداری هیچ ارزشی برای قاطبه پزشکان که در راس امورند ، ندارند که ندارند.آنها فقط وفقط به فکر خودشان ومنافع باندی خودشان هستند.در سطح جامعه هم به صغیر وکبیر رحم نمی کنند.

 • RAAD

  بهتره اسم این وزارت خونه رو بذاریم وزارت پزشکان و حومه

 • محسن

  سلام. تو دانشگاه علوم پزشکی ما که پزشکان همه کاره اند.همه ی روسا و مدیرها پزشک هستند. معاون آموزشی، معاون پژوهشی، معاون پشتیبانی، معاون توسعه مدیریت پزشک هستند و هر کدام از این معاونین دو تا سه معاون دارند که دوباره آنها هم پزشک هستند. رییس اداره تجهیزات پزشکی که بهتره مهندس پزشکی باشه پزشکه. رییس اداره حقوقی که بهتره رشته ی حقوق باشه پزشکه. رییس امور رفاهی پزشکه و….. آیا کسی هست که پیراپزشکان را از این سرخوردگی بیرون آورد؟ ما احساس می کنیم هیچ گاه حق پیشرفت در وزارت بهداشت را نداریم!

 • فاطمه

  تا وقتی پزشکها در راس باشند اوضاع همینه .تا وقتی به خاطر پول پزشک و دندانپزشک میشن اوضاع بهداشت و درمان کشورمون همینه.اگه این طور نیست پس چرا نمیذارن پیرا پزشکها تو رشتشون دکتری تخصصی بگیرن.یعنی کسی که ۱۰ سال درس میخونه و دکتری ازمایشگاه یا مامایی یا رادیولوری وبیهوشی و… میگیره تو این ده سال کمتر از کسی که فقط ۴ سال پاتولوژی یا زنان یا بیهوشی … خونده و تخصص گرفته حالیش میشه چرا نمیذارن ماهم خودمونو و توانایی هامونو نشون بدیم ؟چون میخوان همه چی تو انحصار خودشون باشه و این یعنی اونها همه کاره ان و بس

 • مکابیز

  شریفی مقدم: اسطوره ی پرستـــاری ایران.
  درود بر او…

 • داروساز

  اینقدر انحصارطلب که وقتی ما داروسازان جوان خواهش میکنیم که بدون دریافت هزینه ی اضافی نقش بسیار حیاتی خودمون رو توی درمان بیمار برای افزایش بسیار چشمگیر کیفیت زندگی و کاهش هزینه های تحمیلی و همچنین کاهش مقاومت به بسیاری از دارو ها که درایران چندین و چند برابر کشورهای مدرن هست، مثل کشور های پیشرفته ی جهان ایفا کنیم بخاطر خودعالم پنداری محض،این تقاضا رو رد میکنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *