0
چگونه سر کار اکتیو باشیم؟
Pouya
۱۳۹۴/۱۱/۲۴
نظرات : ۰
بازدیدها : 17
حفظ انگیزه و توانایی جسمی و ذهنی در طی یک روز کاری واقعا سخت است. اما با استفاده از چند روش ساده می توانیم با خستگی های مفرط خداحافظی کنیم.
پشت میز ورزش کنید
در حالی که پشت میز کارتان نشسته ، انگشتان پاها را به کف زمین فشار دهید و پاشنه پا را بالا ببرید. سپس برعکس این عمل را انجام دهید تا جریان خون در پاها به سهولت انجام بگیرد. می توانید از یک پدال در زیر میزتان استفاده کنید و مانند گاز و ترمز ماشین به طور برعکس آن ها را فشار داده و پاها را ورزش دهید.
از زنگ تفریح تان استفاده کنید
در این ساعات سعی کنید حرکات کششی و یا هر تمرین ورزشی دیگری را انجام دهید .
آب بنوشید
به طور منظم بدنتان را با آب سیراب کنید. این عمل نه تنها شما را هیدراته می کند (هوای محیط کار اغلب خشک و گرفته است، به خصوص در فصل زمستان)، بلکه باعث می شود مجبور شوید گاه به گاه تحرک داشته باشید و از پشت میزتان بلند شوید.
برای خودتان محیط کار مناسبی بسازید
اگر شما در خانه کار می کنید، بهتر است برای خودتان یک فضای کار مناسب و سالم بسازید. بهتر است مانیتور رایانه را روی تعدادی کتاب قرار داده و صفحه کلید را در پایین آن قرار دهید.
اگر از  لپ تاپ استفاده می کنید، آن را روی اُپِن آشپزخانه و یا در یکی از قفسه های کتابخانه قرار دهید تا مجبور شوید ایستاده کار کنید. این روش در پیشگیری و درمان چاقی بسیار موثر است. همچنین ایستاده کار کردن می تواند به تسهیل جریان خون بین پاها و عضله ی قلب منجر شود.
با همکارانتان دیدار کنید
زمانی که کاری با یکی از همکارانتان دارید به جای ارسال ایمیل و یا تلفن کردن از جایتان بلند شوید و چهره به چهره با او گفتگو کنید. با این کار، هم از صحبت با دیگران انرژی می گیرید، هم قدم می زنید و هم حرفتان را به بهترین نحو بیان می کنید، یعنی با یک تیر سه نشان می زنید.
ساعت زنگی تان را تنظیم کنید
موبایل یا ساعت زنگی تان را برای هر ۲۰ دقیقه یک بار کوک کنید و هر بار از جایتان بلند شده کمی حرکت کنید و سپس به کارتان ادامه دهید. چنانچه مشغول صحبت با تلفن هستید و یا در یک جلسه تلفنی شرکت کرده اید، به جای یک جا نشستن، بایستید و صحبت کنید.
قدم زنان صحبت کنید
به جای دور یک میز جمع شدن، اگر تعدادتان کم است، قدم زنان با هم صحبت کنید و حرف ها و نظرات را در میان بگذارید. اگر مدیر یک شرکت هستید سعی کنید در صورت نیاز به جلسات نشسته ، نشستن را اختیاری کنید و یا با کارمندان تان به بیرون از محوطه رفته و آن جا با هم و قدم زنان گفتگو کنید. این روش علاوه بر نقش داشتن بر سلامت بدنی، بر سلامت روحی و افزایش بازدهی کاری نیز موثر خواهد بود.
به جای آسانسور از پله ها استفاده کنید
در صورتی که مشکلی ندارید، به جای تنبلی و استفاده از وسایل برقی مانند آسانسور، از پاهایتان کار بکشید و از پله ها بالا و پایین بروید.
منبع: تبیان
برچسب‌ها:, , , , , , , ,
اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *